Widowisko 2016

ORZEŁ I KRZYŻ

W lipcu zapraszamy do Murowanej Gośliny na plenerowe widowisko historyczne „Orzeł i krzyż”, półtoragodzinną podróż w czasie - od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego, Zjazd Gnieźnieński, aż po wiek XX.

Przez historyczną panoramę wydarzeń prowadzić nas będzie błazen Stańczyk – momentami krytyczny i gorzki, momentami wzniosły, niekiedy śmieszny, lecz zawsze pełen miłości ku Rzeczypospolitej. Inspiracją dla poszczególnych scen będą natomiast najwybitniejsze dzieła polskiego malarstwa historycznego, m.in.: „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa” Jana Matejki, „Bociany” Józefa Chełmińskiego i „Zatruta studnia” Jacka Malczewskiego.

Widowisko prezentowane będzie po zachodzie Słońca, z zastosowaniem nowoczesnych technik dźwiękowych, oświetleniowych i multimedialnych. Szczególną siłą przedstawienia będą jednak grający w nim wolontariusze – mieszkańcy Murowanej Gośliny, Poznania i wielu sąsiednich gmin, łącznie ok. 400 osób w wieku od 4 do 80 lat. Wielu aktorów ma już spore doświadczenie sceniczne. Przez ostatnie lata tworzyli oni nasze wcześniejsze, bardzo ciepło przyjęte, widowiska.

TERMINY WIDOWISKA „ORZEŁ i KRZYŻ”

30 czerwca / czwartek (PRAPREMIERA)
1 lipca / piątek
2 lipca / sobota
7 lipca / czwartek
8 lipca / piątek
9 lipca / sobota
15 lipca / piątek
16 lipca / sobota
17 lipca / niedziela
21 lipca / czwartek
22 lipca / piątek
23 lipca / sobota

ZOSTAŃ AKTOREM

Jeśli chcesz zostać aktorem w widowisku „Orzeł i Krzyż” zgłoś się do nas. Czekamy na ciebie pod numerem telefonu 516 937 701. Możesz również wysłać meila na adres: aktorzy@dzieje.org.pl